WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Koalicioni në duart e Ramush Haradinajt

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ardit

avatar

Numri i postimeve : 102
Web Page : 305
Join date : 21/11/2010

MesazhTitulli: Koalicioni në duart e Ramush Haradinajt   Sat Dec 25, 2010 11:16 am

Kryeministri në largim, Hashim Thaçi është bërë nevojtar i Ramush Haradinajt. PDK-ja e tij, që pritet t’i fitojë zgjedhjet që ende nuk kanë përfunduar, krahas AKR-së dhe minoriteteve, po këmbëngul që në koalicionin e ardhshëm qeverisës ta ketë edhe AAK-në.

Bazuar ne rezultatin e deritanishëm, ka gjasa që PDK-ja të mos arrijë të bëjë koalicionin qeverisës vetëm me AKR-në e me minoritete, por edhe nëse do të arrinte, koalicioni do të ishte i brishtë dhe i paqëndrueshëm, shkruan Koha Ditore.

Burime ta gazetës kanë bërë të diture se konsultimet e faktorit ndërkombëtar dhe të zyrtarëve të PDK-së me udhëheqësit e AAK-së nuk kanë munguar.

Të njëjtat burime kanë shpjeguar se AAK-ja e Haradinajt nuk është e disponuar të hyjë në koalicion me PDK-në e Thaçit, përderisa nuk e ka një miratim të tillë nga lideri i saj, i cili gjendet në Tribunalit e Hagës në rigjykim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Koalicioni në duart e Ramush Haradinajt
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: LAJME :: Lajme-
Kërce tek: