WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Karton i kuq për Rosetti dhe Larrionda

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ardit

avatar

Numri i postimeve : 102
Web Page : 305
Join date : 21/11/2010

MesazhTitulli: Karton i kuq për Rosetti dhe Larrionda   Sat Dec 25, 2010 11:28 am

Arbitrat Jorge Larrionda dhe Roberto Rosetti nuk do të gjykojnë ndeshjet e mbetura të Kupës së Botës, pas gabimeve të bëra në raundin e dytë.

Komiteti i arbitrave i FIFA-s zhvilloi një mbledhje për të zgjedhur gjyqtarët e ndeshjeve çerekfinale, por uruguajani Larrionda dhe italiani Rosseti u lanë jashtë.

Larrionda ishte arbitër në ndeshjen Gjermani-Angli dhe nuk arriti të dallojë topin e goditur nga Frank Lampard, që përplasi traversën, kaloi vijën në brendësi të portës dhe doli sërish jashtë.

Ndërsa Rosseti drejtoi ndeshjen mes Argjentinës dhe Meksikës, ku e quajti të rregullt golin e parë të Argjentinës, të shënuar nga Carlos Tevez nga një pozicion
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Karton i kuq për Rosetti dhe Larrionda
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: LAJME :: Sport-
Kërce tek: