WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ndërron jetë Richard Holbrooke

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ardit

avatar

Numri i postimeve : 102
Web Page : 305
Join date : 21/11/2010

MesazhTitulli: Ndërron jetë Richard Holbrooke   Sat Dec 25, 2010 4:15 pm

Vdes në moshën 69 vjeçare diplomati amerikan, Richard Holbrooke.Lajmi u njoftua nga diplomatë e zyrtarë të Departamentit të Shtetit në Uashington.

Holbrooke iu nënshtrua 3 ditët e fundit një operacioni kirurgjikal pas shqetësimeve që kishte me aortën.

Ai, si i dërguari special i presidentit të atëhershëm, Klinton, ishte zyrtari i cili në mars të 1999 i dorëzoi Millosheviçit ultimatumin e fundit për ndalimin e raprezaljeve në Kosovë, para nisjes së bombardimeve të NATO-s.

Holbrook vlerësohet si një ndër negociatorët më të suksesshëm të diplomacisë amerikane, profesion të cilin e ushtroi për më shumë se 45 vjet me radhë. Ai do të mbahet mend për realizimin e marrëveshjes së Dejtonit dhe dhënien fund të luftës së Bosnjes.

Richard Holbrooke së fundmi ishtë i dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Afganistanin dhe Pakistanin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ndërron jetë Richard Holbrooke
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: LAJME :: Lajme-
Kërce tek: