WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 DASHI 21/03-19/04

Shko poshtë 
AutoriMesazh
HackeR-Besart
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 113
Web Page : 335
Join date : 13/11/2010
Age : 22

MesazhTitulli: DASHI 21/03-19/04   Fri Dec 31, 2010 3:57 pm

Keni shpirt lideri, jeni inatçor dhe veproni duke ndjekur instinktin.
Jeni plot pasione. Vdisni per mendime dhe iniciativa te reja.
Keni ndjenja, ndergjegje dhe vendosmeri shume te forte po ne marredheniet personale duhet te beni mire llogarite..
E keni zakon te mos e zgjasni fjalen, te prekni temen kryesore kjo ju ben te flisni hapur.
Prekeni shume shpejt, dhe kur pergjigjeni mund te ofendoni bashkebiseduesin..
Nuk duroni te keni askend si padron ne krye, preferoni me mire nje organizim personal, ose te pakten te jeni kryesuesi ne nje fushe te re.I beni te tjeret te pranojne ato qe thoni, veproni si ndjeni dhe jeni te padurueshem. Lini pershtypjen sikur shpejtoni perhere.
Megjithese nxeheni shpejt nuk e mbani gjate inatin.
Deshironi drejtesi, liri dhe vendime personale.

Meshkujt e shenjes se Dashit ne pergjithesi jane te çilter, flasin hapur, liridashes, tipa qe i dalin vet per zot punes. Jane te hapur, te gezuar, kurajoz dhe tipa te hedhur.
Megjithese keni shume besim te zgjuarsia juaj po humbisni shpesh per arsye se veproni me nxitim. Do te dilni me te fituar nese per çdo gje te prisni pak, te mendoni serish para se te merrni nje vendim.
Jeni te drejte. Ndonjehere miqte tuaj shqetesohen pasi thoni te verteten..
Shpesh here mund te bini preje e zemerimit tuaj. Indinjimi qe ndjeni eshte shume shkaterrues.
Keni shoqeri dhe diskutim te pelqyeshem dhe jeni shume te ndjeshem. Nuk dini te mbani parane pasi jeni doreleshuar. I keni zili te afermit por nuk e shprehni hapur kete ndjenje.

Femrat e shenjes se Dashit ashtu si meshkujt jane krenare. Jane bashkeshorte ideale dhe i duan shume femijet. Ato qe nuk kane pasur mundesi ti kene deshirojne tua japin femijeve te vet. Pasi behen me femije fillojne ta organizojne çdo gje sipas interesave te femijeve.


Te lindurit ne shenjen e dashit jane te nxituar dhe e thone çdo gje si ta kene ne mendje, kjo mund qe ti beje edhe agresive dhe kokeforte duke dashur te nxjerre ne pah mendimin e vet "Ky jam une"
Kerkojne te tregojen se kush jane me sjelljet dhe veprat e tyre. Ndersa per deshirat dhe nevojat e tyre preferojne te mos flasin po ti futen punes vete.
E kane te veshtire te kontrollojne energjine e tyre dhe per te eshte e rendesishme te perqendrohen ne nje teme te caktuar deri sa te dale diçka tjeter me e rendesishme ose terheqese.
Edhe zilia dhe egoizmi shfqen ne kete shenje, per ta eshte e rendesishme te jene te paret.
Per ta fama dhe respekti jane me te rendesishme se pasuria e rahatia keshtu qe preferojne poste te rendesishme dhe karrieren, por shpesh hasin veshtiresi. Kane natyre lideri por karakteri emocionant, veprimet agresive, nxitimet e panevojshme deshire per te qene autoritar dhe besimi i tepruar ne vetvete nuk i le qe ti pershtaten dhe te kene marredhenie shume te mira. Nese nuk jane shume me pervoje dhe te ndergjegjshem mund te bejne veprime te marra. Humbjet nuk i pranojne dhe e rifillojne nje pune me me vendosmeri e me forca. Jane mjeshtra ne gjetjen e rrugezgjedhjeve te reja. Jane energjik dhe i japin gezim jetes. nese mundin ndjenjat e egoizmit, sillen me ngrohte me, mendojne e nuk nxitohen mund te jene shume me te suksesshem.Planetet janë vendosur në një pozicion të mirë për t'u favorizuar sidomos në fushën e dashurisë. Do të nxirrni në pah se sa vleni dhe për këtë do të tregoni shpirtin e garës
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albanian-boys.tk
 
DASHI 21/03-19/04
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: Interesante ..! :: Horoskop .-
Kërce tek: