WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 DEMI 20/04-20/05

Shko poshtë 
AutoriMesazh
HackeR-Besart
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 113
Web Page : 335
Join date : 13/11/2010
Age : 22

MesazhTitulli: DEMI 20/04-20/05    Fri Dec 31, 2010 3:57 pm

Ju pelqen ti bejne punet kur tju doje qejfi. Jane shume te duruar. Kur puent shkojne si dueht jane te sjelshem dhe perulen por nese provokohen nevrikosen dhe eshte veshtire ti qetesosh. Veprojne me plan, jane organizues dhe i mendojne levizjet por nuk u jepet shume per gjera origjinale. Deshirojne te ecin ne rruget te sigurta te cilat i kane provuar edhe te tjere me pare.Ne kohet te keqia ndryshojne tiparin e te qenit te gatshem e te durueshen, behen inatçore dhe te merzitshem. Influenca e Diellit ne shenjen e Demit i bene te lindurit e kesaj shenje ti besojne vetvetes dhe te jene kembengules. E pelqejne rehatin dhe konfortin. Venusi ne shenje i ben qe te jene perkrahes te paqes dhe ju jep bukuri natyrale. ju pelqejene argetimi, muzika, arti dhe librat e bukur.Jeni te durueshem ndaj sprovave dhe tregoni interes ndaj vlerave materiale. Jeni ne dijeni te fuqive te trupit tuaj, shume te kujdesshem me ato qe posedoni dhe jeni te gjallerueshem.

Per jue eshte shume e rendesishme te doni dhe te duheni, paraja per ju nuk eshte nje synim por nje nevoje per te jetuar te lumtur. Jeni te dashur por dhe shume inatçore. ne te njejten kohe jeni edhe xheloze, diçka ose dike qe e doni e shihni si pronen tuaj dhe nuk mund te duroni qe te terheqe vemendjen e te tjereve.

Deshironi te kaloni jete aktive dhe jeni te lidhur ngushte pas shtepise. Vetem ne shtepi mund te arrini qetesi shpirterore. Por megjithate i kini shume qejf shetitjet dhe argetimin. Per arsye se jeni te lidhur pas pasurise vetem kur keni pasuri arrini te keni besim ne vetvete. Nuk semureni shume shpesh, keni rezistence dhe shpeshhere nje ushqim i shijshme mjafton per tju bere te lumtur. Shenaj e Demit simbolizon vendosmeri dhe trejtim te jetes me vetedije. Demi meqe eshte shenej e elementit Toke, njerezit e kesaj shenje jane mjeshtra ne konceptimin dhe vleresimin e vlerave materiale. Per ta eshte e renesishem te shtien ne dore diçka. Vlerat qe kane ne te qenit praktik nuk diskutohen. Jetojne anen praktike te jetes dhe anen shpirterore kerkojen ate qe eshte e drejte. Ju pelqejen lehtesirat, rehatia dhe fitimet ne jete. Argetimi dhe rehatia jane te rendesishem per ta keshtu qe per te arritur keto bejen te pamunduren edhe nese kjo kerkon shume pune dhe energji. Nje fjale e pershtatshme per ta do te ishte "Une kam". JAne te famshem per inatin e tyre. Nese kane arritur diçka qe e kane deshiruar shume bejne te pamunduren per ta mbrojtur ate, askush nuk mund ta terheqe vemendjen e ture ne diçka tjeter. Per kete arsye dyshojne tek te tjeret. Jane edhe imitues dhe pak te varur nga te tjeret, nuk ngurrojne te imitojne diçka qe u ka pelqyer. Ua dine vleren dhe dine ti mbrojne gjerat e vyera. Per ta eshte i rendesishem besim edhe ne anen materiale edhe ne ate shpirterore. Perpiqen ti ruajne marredheniet me sa te munden per sa kohe perfitojne diçka nga to. Ngaqe jane te besueshem me miqte u pelqen te merren me problemet e tyre. Ndjenajt dhe problemet e te tjera sikur i ndjejne dhe jetojen edhe ata vete. Per arsye se jane teper inatçore mund te hyjne edhe ne kriza inati. Kjo rrjedh nga nevoja per besim tek te tjeret. Kur e ndiejne veten te pasigurte behen pak te papermbajtshem dhe te pabesueshem. Nese martohen me nje me ta larte se vetja mund ta ndiejne vete te trishtuar dhe bejne kapricio. Eshte shume e veshtire te shpjegosh jeten shpirterore te tyre. Per ta nu keshte shume e rendesishem te njohin vetveten. Nje nder vetite e tyre interasnte eshte se jane te afte te bejne plane afatgjata qe mudn te zgjatin vite te tera. Kane sjellje autentike (origjinale) dhe eshte e veshtire ti ndryshosh. Nder shenajt e horoskopit nder me te lumturit jane ata te shenjes se Demit, yjet gjithashtu i favorizojne dhe u sjellin fat.

Ka ardhur momenti që ta ngadalësoni ritmin tuaj në punë, kështu që duhet të fitoni pak kohë për të qartësuar idetë. Jeni duke kaluar një fazë ndryshimesh që gjithmonë është e vështirë për tu kaluar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albanian-boys.tk
 
DEMI 20/04-20/05
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: Interesante ..! :: Horoskop .-
Kërce tek: