WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 LUANI 23/07-22/08

Shko poshtë 
AutoriMesazh
HackeR-Besart
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 113
Web Page : 335
Join date : 13/11/2010
Age : 22

MesazhTitulli: LUANI 23/07-22/08    Fri Dec 31, 2010 4:00 pm

Kjo shenje udhehiqet nga Dielli, simboli juaj eshte krenaria ashtu si Luani. Jeni te sinqerte, e thoni hapur çdo gje dhe jeni doredhene. Urreni te merreni me vogelsira dhe deshirone te beni pune te medha. Te lindurit e kesaj shenje arrijne ti kontrollojne ndjenjat dhe dashurite e tyre. Jeni te sinqerte ne deshiren tuaj per ti sjelle lumturi ne jete atyre qe doni, ia dini vleren dashurise qe tregohet ndaj jush dhe kerkoni te pergjigjeni me te njejten monedhe. Jeni lindur per tu bere lider, prijes, e ndjeni qe juve ju perket te jeni ne krye te ndonje institucioni, te jeni ne nje vend me pozite. Nuk i nenvlehtesoni deshirat tuaja per tu bere drejtues. Por ndjenja juaj e krenarise mund tu duket shume kercenuese dhe stresuese nga te tjeret. Mund te keni plot miq te cilet ju kane zili per sjelljen tuaj te vendosur, te pavarur dhe ambicioze. Nevrikoseni shume shpejt. Por ashtu si Dashi dhe Shigjetari pajtoheni shpejt. Ju pelqeni te vini ne pah bukurine trupore qe nuk ju mungon. Keni aftesi per shpikje, keni intuite dhe ju pelqen te merreni me sport dhe jeni energjik. Te qenit te sinqerte, doredhene dhe natyra juaj e hapur do tju ndihmoje te ngjisni shkallet e suksesit. Nuk njihni pengesa, dhe ju kane zili per energjine tuaj. Urreni pabesine dhe jeni pak mendjemadh. Nese ju fyejne ndryshoni menjehere, nese ju kane prekur ne seder nuk ngurroni ti thyeni zemren edhe me te afermeve tuaj. Shpeshhere mund te shpenzoni me teper se çduhet por e dini mire se po te perdorni pak trurin do te fitoni serish para pa shume veshtiresi.Kerkoni gjate dike me te cilin mund te lidheni dhe nese me te vertete dashuroheni nuk doni tia dini per kend tjeter. Deshironi qe njeriu qe doni te jete jo dosido por i veçante.

Mashkulli i kesaj shenje eshte doredhene, sakrifikues, here pas here mund te ofendohen dhe ne keto raste duhet tu flasesh me te bute. Dine mire se si te sille nme nje femer. Jane teper te ndieshem.

Femrat e shenjes se Luanit urrejne genjeshtrat, unese jane te drejta dhe me qellime te mira u pelqen vetja. Miqesohen shpejt me kedo. U jane besnike miqve dhe sekreteve te tyre. Simpoliziojne prodhimtarine dhe burimin e jetes. Jane te njohura per shkak te mendjemadhesise por edhe te ndjenjes se te falurit.

Nje shprehje e pershtatshme per te lindurit e shenjes se Luanit do te ishte "Une dua (te kem)". Per arsye se duan te duken dhe te fitojne respekt tremben mos nuk mund tu pergjigjen pyetjeve te çastit, per ta duhet qe çdo gje te kete nje zgjidhje, nje pergjigje. U pelqen te jene ne qender te vemendjes, te njihen e te duhen nga te tjeret dhe ia arrijne qellimit me te foluren dhe veprimet e tyre. Kur e kuprojne qe ia kane arritur qellimit kerkojne edhe me tper rruge te tjera per te terhequr vemendjen. Kane aftise te marrin me mend karakterin e nejrezve te tjere dhe kjo i ndihmon ata. Nese kur merren me nje problem, nuk arrijne te gjejne zgjidhje, pikerisht ne ato momente arrijne te gjejne rrugedalje te tjera dhe i zgjedhin problemet me mjeshteri. Mund ti quash me fat nga kjo ane. Nuk ngurrojne te harxhojne parane, kohen dhe dijet e tyre per te dashurit e tyre pa pritur asgje si shperblim per kete. E ndiejne veten shume prane gjinise te kundert, dhe nese arrijne te ballancojne dashurine e tyre, impulset natyrale mund te arrijne nje lidhje te pershtatshme. Nese nu ke arrijne kete do te dalin ne pah deshirat e tyre ne marredheniet dypaleshe dhe kjo do te jete shkak per prishjen e lidhjes ose te jetegjatesine e vogel te saj. U besojne shpejt te tjereve. Ne diskutime dhe dialoge nuk mund te durojne dot qe te tjeren ta "dredhin muhabetin", ose te perserisini fjalet, bie ne sy te qenit te padurueshem, kokeforte emonocionimi i tyre. Nese nuk keni te njejtat mendime me ta, kini kujdes, miqesia juaj nuk do te zgjase shume. Vetem nese kini te njejtat mendime me ta mund ti drejtoni ata. Mund te shtiren dhe te behen dramatike me lehtesi por nese shtiren gjate kjo gjendje mund te behet nje realitet per ta. Per ta eshte e rendesishme rehatia, nese e ndijne qe u prishet rehatia dhe e ndijne se jane nen presion mund te mos bejne si duhet punet qe u takojne por nese u besohet diçka perpiqen ta bejne ate sa me mire.Mundohuni që të qëndroni sa më pranë familjes tuaj. Hëna dhe Urani janë në pozicion jo të favorshëm dhe do tu bëjnë nervoz, e më të çrregullt se zakonisht. Do të qartësoni një keqkuptim të vjetër.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albanian-boys.tk
 
LUANI 23/07-22/08
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: Interesante ..! :: Horoskop .-
Kërce tek: