WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 KB Liria braktisë garat?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
HackeR-Besart
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 113
Web Page : 335
Join date : 13/11/2010
Age : 22

MesazhTitulli: KB Liria braktisë garat?   Fri Dec 31, 2010 5:47 pm

Të mërkurën i skadon afati i kërkesave të KB Liria drejtuar Federatës së basketbollit të Maqedonisë (FBM), lidhur me incidentin në ndeshjen Rabotniçki – Liria (java 14), me ç’rast u gris flamuri shqiptar nga tifozët nikoqir. Kryesia e KB Liria pas përfundimit të atij takimi mbajti mbledhje në të cilën në mënyrë serioze kërcënoi FBM-në se nëse kërkesat e tyre (të dënohen të gjithë aktorët) nuk merren parasysh, atëherë klubi shqiptar është i detyruar të braktisë garat kampionale. Një gjë e tillë edhe lehtë mund të ndodh, pasi drejtuesit e basketbollit në vend nuk i kanë marrë parasysh kërkesat e Lirisë. Me vet faktin se Rabotniçki është dënuar me të holla prej 39 000 denarëve tregon qartë se sa ata e kanë marrë këtë punë serioze. Rabotniçki sipas nenit 69 të rregullores disiplinore dënohet me 20 000 denarë, për hedhjen e sendeve të forta (neni 54.Cool 6000 denarë, për hedhjen e fishekzjarrëve (neni 54,2) 10 000 denarë, dhe për sjellje josportive dhe fyerje (neni 54,3) vetëm 3000 denarë. Këto dënime duken qesharake, kur kihet parasysh se çka ndodhi në atë takim.
Një dënim identik KB Liria e kishte marrë për asgjë në ndeshjen me Torusin, në terren të vet një javë më herët. Kjo do të thotë se FBM-ja nuk sillet njësoj me klubet, ose më mirë thënë për dikë është nënë e për dikë njerkë.
Kryesia e Lirisë të martën në mbrëmje është dashur të mbajë mbledhje, ku do të diskutonte për hapat e mëtutjeshëm. Nuk përjashtohet mundësia që të merret edhe vendimi për ndërprerje të garave, respektivisht largim nga liga.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albanian-boys.tk
 
KB Liria braktisë garat?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: LAJME :: Sport-
Kërce tek: