WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shpërthim në Iran, vriten dhjetëra persona

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ardit

avatar

Numri i postimeve : 102
Web Page : 305
Join date : 21/11/2010

MesazhTitulli: Shpërthim në Iran, vriten dhjetëra persona   Fri Dec 31, 2010 8:27 pm

Mediat iraniane raportojnë se nga një sulm i dyshuar vetëvrasës afër një xhamie në Iranin jug-lindor janë vrarë ose plagosur dhjetëra persona. Mediat raportojnë se të paktën një sulmues vetëvrasës ka hedhur veten në erë jashtë xhamisë Imam Hysein në qytetin Çahbakar afër kufirit me Pakistanin. Një zyrtar i Shoqërisë Iraniane të Gjysmëhënës së Kuqe tha se të paktën 15 njerëz janë vrarë dhe dhjetëra janë plagosur. Ministria e Brendshme nuk e ka konfirmuar ende shifrën e të vrarëve, por tha se të paktën 60 janë plagosur dhe hospitalizuar pas shpërthimit. Shpërthimi duket se kishte në shënjestër një grup të pelegrinëve që po merrnin pjesë në një ceremoni fetare shiite. Alsat-M
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shpërthim në Iran, vriten dhjetëra persona
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: LAJME :: Lajme-
Kërce tek: