WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zelanda e Re: Vrima e ozonit në Antarktik po ngushtohet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ardit

avatar

Numri i postimeve : 102
Web Page : 305
Join date : 21/11/2010

MesazhTitulli: Zelanda e Re: Vrima e ozonit në Antarktik po ngushtohet   Fri Dec 31, 2010 8:28 pm

Shkencëtarët në Zelandën e Re thonë se vrima në shtresën e ozonit mbi Antarktik po ngushtohet dhe ka arritur në madhësinë e saj më të vogël në pesë vitet e fundit.

Shkencëtari për atmosferë, Stiven Vud, tha se kjo paralajmëron se nismat ndërkombëtare, siç është ajo e Protokolit të Montrealit, në vitin 1978, ndoshta po funksionojnë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Zelanda e Re: Vrima e ozonit në Antarktik po ngushtohet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: LAJME :: Lajme-
Kërce tek: