WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rusia dorëzon dokumenta mbi masakrën e Katinit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
HackeR-Besart
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 113
Web Page : 335
Join date : 13/11/2010
Age : 22

MesazhTitulli: Rusia dorëzon dokumenta mbi masakrën e Katinit    Sat Dec 04, 2010 4:02 pm

Rusia i ka dorëzuar Polonisë dokumenta të reja mbi masakrën e Katinit. Në këtë masakër, të kryer nga policia sekrete sovjetike në vitin 1940, u masakruan 20 mijë oficerë dhe intelektualë të njohur polakë.

Kryeministri polak Donald Tusk e mirëpriti lëvizjen ruse, duke e cilësuar si "një hap të rëndësishëm". Ai shtoi se vendi i tij dëshiron marrjen e gjithë dokumentacionit mbi vrasjet në mënyrë që kjo çështje të mbyllet me dinjitet.

Moska ka filluar dorëzimin e dokumentave mbi masakrën e Katinit në muajin maj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albanian-boys.tk
 
Rusia dorëzon dokumenta mbi masakrën e Katinit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: LAJME :: Lajme-
Kërce tek: