WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Botërori, Obama: FIFA gaboi me Katarin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
HackeR-Besart
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 113
Web Page : 335
Join date : 13/11/2010
Age : 22

MesazhTitulli: Botërori, Obama: FIFA gaboi me Katarin   Sun Dec 05, 2010 1:26 pm

Presidenti amerikan Barak Obama ka komentuar vendimin e FIFA-s për organizimin e Botërorit 2022 në Katar.

Obama tha se FIFA gaboi me përzgjedhjen e Katarit si vend organizator për Botërorin e 2022, gjithashtu edhe me përzgjedhejn e Rusisë. Sipas tij organizimi i turneut me të rëndësishëm sportiv global duhet të jetë një aktivitet fitimprurës për popullin që e organizon, por Katari dhe Rusia kanë mungesë infrastrukture, cka do të thotë investime të mëdha për të plotësuar objektivat e FIFA-s.

FIFA ditën e enjte shtangu mbarë opinionin botëror teksa vendosi që botërorët e 2018 dhe 2022 të organizohen në Rusi dhe Katar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albanian-boys.tk
 
Botërori, Obama: FIFA gaboi me Katarin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Obama, fituesi i zgjedhjeve të 6 nëntorit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: LAJME :: Sport-
Kërce tek: