WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Incident pas ndeshjes Shkëndija – Renova

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ardit

avatar

Numri i postimeve : 102
Web Page : 305
Join date : 21/11/2010

MesazhTitulli: Incident pas ndeshjes Shkëndija – Renova   Sat Dec 11, 2010 2:26 pm

Në derbin e së dielës, në mes të ekipeve Shkëndija - Renova, ka ndodhë edhe një incident, me ç‘rast është përdorur edhe arma e zjarrit. I biri i pronarit të ekipit futbollistik Renova, ka nxjerrë pistoletën duke shtënë me një plumb, në një zënkë me tifozët e rivalit kundërshtar, Shkëndija, kanë informuar Ministria e Punëve të Brendshme (MPB). Pas ndeshjes derbi të ekipeve shqiptare, një pjesë e tifozëve të ekipit të Shkëndijës kanë festuar dhe në të njëjtën kohë, e kanë ndezur një fanellë të kundërshtarit Renova. Në afërsi të ngjarjes ka ndodhur i biri i pronarit të Renovës dhe i kompanisë homonime nga Xhepçishti. Sipas “Ballistëve”, fillimisht ai është zënë me tifozët duke i pyetur se pse e ndezin fanellën, e më pas, nga vetura e tij ka nxjerrë pistoletën dhe ka shtënë me një plumb. Gjatë kësaj, “Ballistët” kanë filluar të ikin duke ia treguar policisë versionin e tyre, ndërsa policia është duke gjurmuar pas autorit. Para disa vitesh, i biri i pronarit të KF “Renova” ishte sulmuar dhe rrahur nga “Alfat” e Shkupit, pas ndeshjes mes Rabotniçkit dhe Renovës në Shkup.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Incident pas ndeshjes Shkëndija – Renova
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gold Ag reagon me një këngë patriotike pas ndeshjes Serbi - Shqipëri (VIDEO)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: LAJME :: Sport-
Kërce tek: