WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rusi 2018 dhe Katar 2022

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ardit

avatar

Numri i postimeve : 102
Web Page : 305
Join date : 21/11/2010

MesazhTitulli: Rusi 2018 dhe Katar 2022   Sat Dec 11, 2010 2:29 pm

Kështu vendosi votimi që u bë në Komitetin Ekzekutiv të FIFA-s, në Zyrih të Zvicrës.

Rusia konkurronte për organizimin e Botërorit të futbollit me kandidaturën e Anglisë dhe me kandidaturat e përbashkëta të Spanjë-Portugali dhe Belgjikë-Hollandë.

Katari do të mirëpresë edicionin e Kupës së Botës së vitit 2022.

Shteti arab mundi konkurrencën e ShBA-së, Australisë, Koresë së Jugut dhe Japonisë, aspirantëve të tjerë për të organizuar Botërorin e vitit 2022.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rusi 2018 dhe Katar 2022
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: LAJME :: Sport-
Kërce tek: