WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Spanja: S'do kërkojmë ndihma si Greqia dhe Irlanda

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ardit

avatar

Numri i postimeve : 102
Web Page : 305
Join date : 21/11/2010

MesazhTitulli: Spanja: S'do kërkojmë ndihma si Greqia dhe Irlanda   Sun Dec 12, 2010 3:27 pm

Ministrja spanjolle e Ekonomisë, Elena Salgado, deklaroi sot gjatë një konference për shtyp se Spanja nuk do të bëjë kërkesë për ndihmë nga Bashkimi Evropian si Greqia dhe Irlanda. Spanja ndodhet nën presion të vazhdueshëm për shkak të tregjeve që vazhdojnë të jenë mosbesuese në qëndrueshmërinë e saj financiere dhe kapacitetin për të kapërcyer këtë moment të vështirë ekonomik

Muaj më para Greqisë iu akorduan 110 miliardë euro ndihma për të lënë pas krizën buxhetore, teksa vetëm pak javë më parë, Bashkimi Evropian, Banka qendrore Evropiane dhe Fondi Monetar Ndërkombëtar i akorduan Irlandës 85 miliardë euro për të njëjtën arsye.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Spanja: S'do kërkojmë ndihma si Greqia dhe Irlanda
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: LAJME :: Ekonomi-
Kërce tek: