WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 SHBA: KQZ-ja të adresojë parregullsitë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ardit

avatar

Numri i postimeve : 102
Web Page : 305
Join date : 21/11/2010

MesazhTitulli: SHBA: KQZ-ja të adresojë parregullsitë   Tue Dec 14, 2010 12:35 pm

Shtetet e Bashkuara kanë uruar popullin e Kosovës për zhvillimin e zgjedhjeve të para pas shpalljes së pavarësisë.

"Vëzhguesit ndërkombëtarë dhe vendorë, përfshirë ata amerikanë, ishin të pranishëm në qendrat e votimit në të gjithë Kosovën. Ata panë një proces që në shkallë të madhe u vlerësua efikas. Shtetet e Bashkuara i bëjnë thirrje KQZ-së që të adresojë ato pak parregullsi serioze që u vunë re. Ne përshëndesim autoritetet zgjedhore të Kosovës për organizimin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme nën kufizime të mëdha kohore", tha Mark Toner, zëdhënës i Departamentit të Shtetit.

"Kosova tani përballet me provën e numërimit të votave. Institucionet e Kosovës duhet të demostrojnë para publikut se janë të përgatitura të mbrojnë integritetin e votës. Ne i bëjmë thirrje autoriteteve kosovare të marrin hapat e kërkuara për të zgjidhur çështjen e parregullsive, ankesat dhe parashtresat në mënyrë të ndershme. Autoritetet duhet të garantojnë që rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në Kosovë të pasqyrojnë ndershmërisht votuesit", tha Toner.

Ai shprehu keqardhjen për atmosferën e dhunës e kërcënimeve nga burime serbe drejtuar për javë të tëra kundër serbëve të Kosovës në veri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
SHBA: KQZ-ja të adresojë parregullsitë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: LAJME :: Lajme-
Kërce tek: