WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Juventus eleminohet në dëborë, City kualifikohet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ardit

avatar

Numri i postimeve : 102
Web Page : 305
Join date : 21/11/2010

MesazhTitulli: Juventus eleminohet në dëborë, City kualifikohet   Tue Dec 14, 2010 12:48 pm

Në grupin A të UEFA Europa League, Juventus ka barazuar 1-1 në fushën e Lech Poznan në një ndeshje që është luajtur në kushte shumë të vështira. Në një fushë të zbardhur nga dëbora djemtë e Delnerit e shohin veten në disavantazh pas 12 minutash lojë ku pas një goditje këndi Rudnevs kalon Poznan në avantazh. Për bardhezinjtë ka barazuar Iaquinta në minutën e 84. Kaq për Juventus që bëhet gati ti japë lamtumirën Europa League. Në ndeshjen tjetër të këtij grupi Manchesteri ka siguruar kualifikimin pasi ka mposhtur 3-0 Salzburgun.

Në grupin B Atletiko Madrid humbet në shtëpi 2-3 nga Aris dhe Bayer Leverkusen fiton në transfertë përballë Rosenborgut 0-1.

Belgët e Gentit mposhtin në shtëpi Levski e Sofies 1-0 në ndeshjen e vlefshme për grupin C të Europa League. Në ndeshjen tjetër midis Sporting Lisbonës dhe Lilla, portugezët imponohen 1-0.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Juventus eleminohet në dëborë, City kualifikohet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: LAJME :: Sport-
Kërce tek: