WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sonte beteja e "titanëve", Arsenal-Chelsea

Shko poshtë 
AutoriMesazh
HackeR-Besart
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 113
Web Page : 335
Join date : 13/11/2010
Age : 22

MesazhTitulli: Sonte beteja e "titanëve", Arsenal-Chelsea   Mon Dec 27, 2010 12:29 pm

Arsenali dhe Chelsea do të luajnë të hënën në mbrëmje në stadiumin “Emirates” në Londër, supersfidën e kësaj jave në Premier Ligën angleze. Të dyja skuadrat kanë nevojë në mënyrë dëshpëruese për të fituar, për të mos lejuar shkëputjen nga Manchester United.

Arsenali mban vendin e dytë në renditje këtë sezon, por nuk ka fituar asnjë nga përballjet me kundërshtarët e mëdhenj. Në krahun tjetër, Chelsea është duke notuar prej javësh në “ujëra të turbullta”, teksa në 4 takimet e fundit ka marrë vetëm 3 pikë nga 12 të mundshmet.

Duket se problemi i madh i skuadrës së Ancelottit janë dëmtimet e Frank Lampard dhe të John Terryt, të cilët janë të gatshëm për ndeshjen e së shtunës. Por, ata rikthehen pas problemeve të gjata dhe ende nuk janë në formën e tyre më të mirë. Në krahun tjetër, për Arsenalin do të jetë në fushë Cesc Fabregas, e megjithatë futbollisti më i mirë i momentit i “Topçinjve” është francezi Samir Nasri, që ka qenë lideri i skuadrës në takimet e fundit.

Në fazën e parë sfida mes Arsenalit dhe Chelsea përfundoi me fitoren 2-0 të bluve, falë golave të realizuar nga Didier Drogbas dhe Alex.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albanian-boys.tk
 
Sonte beteja e "titanëve", Arsenal-Chelsea
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» LDK-ja kujton heronjtë e saj, Beteja e Loxhës ishte betejë historike
» Ky është mesazhi prekës i Lutfi Hazirit për babën e tij që sonte ndërroi jetë!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: LAJME :: Sport-
Kërce tek: