WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 GAFORRJA 22/06-22/07

Shko poshtë 
AutoriMesazh
HackeR-Besart
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 113
Web Page : 335
Join date : 13/11/2010
Age : 22

MesazhTitulli: GAFORRJA 22/06-22/07   Fri Dec 31, 2010 3:58 pm

Hena, me e shpejta e trupave qiellore udheheq te lindurit e shenjes se Gaforres. Kur Dielli ndodhet ne shenjen e Gaforees, te lindurit e kesaj shenje behen te ndjeshem, te ndryshueshem dhe e te turpshem. Edhe nese mundoheni ti fshini ndjenjat tuaja jeni plot ndjenja, plot miresi, te menduar dhe veprimet tolerante ju ndikojne. Trembeni nga kritikat dhe venia ne loje. Gjendja shpierterore ndryshon shpesh. MEgjithese dukeni sikur keni besim ne vetvetete keni nevoje per mirebesim e siguri. Ashtu si simbolizuesi i shenjes suaj gaforrja edhe ju keni nje shtrese te ngurte qe mbron e fsheh veten tuaj, ndjenjat tuaja dhe butesine tuaj. Ju terheqin vemendjen temat mbinatyrale, misterioze, ju pelqen astrologjia dhe ndodhite misterioze ne natyre. Ju pelqejne edhe ato qe kane lidhje me detin. Ndikoheni lehte jo vetem nga njerezit por nga çdo gje rreth e qark jush. Ju pelqen nje strehe e rehatshme ku mund te prisni here pas here derisa te rifitoni mesimin ne vetvete. Mbani prane vetes diçka per te pire ose per te ngrene ne shtepi ose ne udhetim. Jini te dhene pas ushqimeve. Mbase jeni njohur me profesione te ndryshme pasi jeni tpia te ndryshueshem. Jeni te kujdesshem e punetore.Punoni shume dhe mundesisht e ruani nje pjese te parase. Memorjen e keni te fuqishem dhe nuk harroni lehte nje fjale te mire apo te keqe qe ju eshte thene. E doni vendin, shtepine dhe familjen tuaj. Keni respekt per fisin e paraardhesit tuaj. Shume nga patriotet ose filluesit e pasurive te medha jane te kesaj shenje. Te lindurit e kesaj shenje jane gjithashtu te dhembsur dhe me qellime te mira. Jane te lidhur ngushte me familjen dhe miqte e tyre. Por nese dyshojne sadopak e lene menjane qetesine dhe behen te padhembsur dhe te ftohte. Mund te jeni te sukseshem ne profesioent qe kane te bejne me problemet e shoqerise.

Megjithese se jane enderrimtare dhe te ndjesh i administroni shume mire parate por nuk jene doreshtrenguar. Dilni perhere kundra padrejtesive. Megjithate jeni mjaft te mbyllur dhe kjo mund te kuptohet nga miqte si mendjemadhesi e ftohtesi. Kujtoni mire çdo gje qe ju intereson por nuk i kushtoni asnje rendesi diçkaje qe nuk ka lidhje me ju. Kur beni pazare jeni te pavendosur. Nese diçka ju pelqen e merrni ate por kur shkoni ne shtepi nuk jeni shume te kenaqur. Ne nje gjendje te tille mund ta beni dhurate ate çfare keni blere.

Femrat e shenjes se Gaforres mban e shume zemerimin, nuk e harron kurre qe te keqe qe i eshte bere. Po ne te njetjen menyre nuk i harron as favoret qe i jane bere. Jane guzhiniere te mira, i duan femijte dhe merren me problemet e tyre.Nenat e shenjes se Gaforres jane shume te lidhura pas femijeve. Edhe mashkulli gjithashtu eshte shume inatçor. Kane te zhvilluar ndjenjat e te mbrıjurit dhe u pelqejne te jene "shef" ne familjen e tyre. Shprehja e pershtatshme per te lindurit e eksaj shenje do te ishte "Une ndiej". Jane te besueshem ne lidhjet e tyre, dhe jane te mrekullueshem vetem pasi kane nen siguri jeten, famijen e te dashurit e tyre. Zakonisht ruajne para per gjendje te veshtira. Por nese duhet qe te rrezikojne per te qene te sigurte e bejne kete. Jane te ndergjegjshem dhe e perdorin me kujdes parane e te tjereve, mundohen ti shlyejne borxhet sa me shpejt dhe presin te njejten gje nga te tjeret. Kane nje bote te brendshem shume ta pasur, here pas here duken te sigurte e te fuqishem e here pas here te pafuqishem si nje femije. Ndonjehere ajne melankolik, te mbyllur dhe pasive. Kur e ndiejne veten te kufizuar e te pasuksesshem behen kapricioze dhe behet shume e veshtire te punosh me ta. Shperndajne dashuri e ngrohtesi kudo qe shkojne, e kane te zhvilluar dashurine, kane dashuri pafund, te dashurit e tyre i ruajne plotesisht per vete, ne raste zenkash mund te veprojne pa menduar fare por mundohen te mos lendojne te dashurit e tyre. Jane te paster e te kujdesshem per shtepite e tyre. Pamja e jashtme eshte shume e rendesishem per ta, u pelqen te vishen mire.Jane te dhembsur e plot dashuri por jane te mbyllur ne vetvete e nuk u pelqen te duken.


Falë prezencës së Hënës në shenjën tuaj humori juaj do të përmirësohet dhe do të jeni më luftarak. Në çështjet e zemrës do të ndiheni në qëndër të vëmendjes .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albanian-boys.tk
 
GAFORRJA 22/06-22/07
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: Interesante ..! :: Horoskop .-
Kërce tek: