WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Cristiano, më vdekjeprurës së kurrë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
HackeR-Besart
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 113
Web Page : 335
Join date : 13/11/2010
Age : 22

MesazhTitulli: Cristiano, më vdekjeprurës së kurrë   Fri Dec 31, 2010 5:48 pm

Ylli i Real Madrid-it, Cristiano Ronaldo, nuk ka qenë kurrë më rezultativ se sa në vitin aktual, zbuloi në një studim të publikuar e përditshmja spanjolle “AS”.

Mesfushori portugez realizoi një total prej 48 golash në vitin 2008, të ndarë mes 21 në sezonin e shkuar dhe pjesa tjetër në atë aktual. Me tregolëshin e ndeshjes së fundit të vitit me Levante-n, Ronaldo u ngjit në kuotën e 45 golave në 48 ndeshje me madrilenët.

Tre gola më shumë u realizuan prej portugezit me përfaqësuesen. Në vitin e tij më të suksesshëm më parë në karrierë, atë 2008, ai kishte shënuar 35 herë me fanellën e Manchester United.

Me 13 gola, tetori ishte muaji më rezultativ. Ronaldo realizoi një herë katër gola brenda ndeshjes, përballë Santander-it, ndërsa në tetë raste të tjera, mundi të përfundonte takimin me trigolësha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albanian-boys.tk
 
Cristiano, më vdekjeprurës së kurrë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pas ftesës në Tiranë, Tadiç: Nuk do ta njohim kurrë Kosovën

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: LAJME :: Sport-
Kërce tek: