WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Indi, shpërthen sateliti

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ardit

avatar

Numri i postimeve : 102
Web Page : 305
Join date : 21/11/2010

MesazhTitulli: Indi, shpërthen sateliti   Fri Dec 31, 2010 8:25 pm

Një raketë indiane, e cila mbante një satelit komunikimi që do të lëshohej në orbitën e Tokës, shpërtheu në ngritje pak pas mesditës. Raketa u shndërrua në një vijë tymi dhe zjarri, pas lëshimit nga baza e Sriharikotës, 80 kilometra nga qyteti i Çenait. E gjithë “shfaqja” u transmetua në mënyrë të drejtpërdrejtë nga televizioni shtetëror. Agjencia e Lajmeve Indiane bëri të ditur se një problem në motorë besohet se shkaktoi shkatërrimin. Lëshimi ishte programuar për të ndodhur në datën 20 dhjetor, por ishte shtyrë pasi inxhinierët zbuluan një rrjedhje karburanti në një prej motorëve të prodhuar në Rusi. India ka paraparë të lëshojë misionin e tij të parë me njerëz brenda një rakete në vitin 2016. Alsat-M
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Indi, shpërthen sateliti
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: LAJME :: Lajme-
Kërce tek: