WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Spitali i Strugës ende pa rrymë, drejtori arsyetohet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ardit

avatar

Numri i postimeve : 102
Web Page : 305
Join date : 21/11/2010

MesazhTitulli: Spitali i Strugës ende pa rrymë, drejtori arsyetohet   Fri Dec 31, 2010 8:26 pm

Drejtori i spitalit të Strugës Mentor Ibrahimi thotë se problemi më serioz me të cilin përballet spitali, është instalimi i vjetruar elektrik. Për shkak të mbingarkimit të sistemit që është rezultat i numrit më të madh të pacientëve dhe aparateve të reja siç thotë ai, duhet të bëhet diçka që të mos përsëritet ajo që ndodhi para disa ditësh, kur u ndërpre energjia elektrike në rrethin e spitalit.

Ibrahimi shton se gjatë ndërprerjes së energjisë elektrike nuk është anuluar asnjë intervenim, kurse në repartet e spitalit ka pasur energji elektrike. Lidhur me vitin e ardhshëm konsideron se mjetet e parashikuara buxhetore nuk do ti mjaftojnë spitalit për funksionimin normal në kushte kur vëllimi i punës ishte rritur madje për 100 për qind për shkak të renovimit të spitalit në Ohër. Zëdhënësi i Fondit të shëndetësisë, Branko Axhigogov tha për Alsat M se për shkak të gjendjes së sapokrijuar buxheti i spitalit të Strugës për vitin 2010 tash më ishte rritur për 6 milion denar dhe mohon se vitin e ardhshëm do të ketë më pak mjete për spitalin. Nëse do të ketë kërkesë, porosit ai, drejtori Ibrahimi le të vij për të biseduar në fond.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Spitali i Strugës ende pa rrymë, drejtori arsyetohet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: LAJME :: Lajme-
Kërce tek: