WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliGalleryLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Edhe fëmijët dëshirojnë iPad

Shko poshtë 
AutoriMesazh
HackeR-Besart
Administrator
Administrator
HackeR-Besart


Numri i postimeve : 113
Web Page : 335
Join date : 13/11/2010
Age : 27

Edhe fëmijët dëshirojnë iPad Empty
MesazhTitulli: Edhe fëmijët dëshirojnë iPad   Edhe fëmijët dëshirojnë iPad EmptySat Nov 27, 2010 4:47 pm


Edhe fëmijët dëshirojnë iPad Ipad_f10


Rezultat interesant i një hulumtimi të bërë nga kompania Nielsen. Objekti i hulumtimit ishte se cilën pajisje teknike e dëshirojnë për dhuratë të fundvitit, fëmijët në SHBA me moshë prej 6 deri në 12 vjeç.

Vendin e parë në mesin e 17 pajisjeve të ofruara e zuri iPad të cilin e dëshiruan 31 për qind e fëmijëve.

Vendin e dytë e mban iPod Touch me 29 për qind, derisa konsola e dorës për lojëra e Nintendos DS doli e katërta me 25 për qind të fëmijëve amerikan të cilët e dëshiruan për festat e fundvitit.

Pajisje elektronike më e pa-popullarizuar në hulumtimin e Nielsenit në mesin e fëmijëve amerikan është lexuesi i librave elektronik të cilin e dëshiruan vetëm 11% e fëmijëve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albanian-boys.tk
 
Edhe fëmijët dëshirojnë iPad
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» KASILLAS DHE FIGO NDIHMOJNË FËMIJËT
» Dzeko, pas tij edhe Reali
» sxe injected edhe ne www.albanian-boys.tk

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: FORUMI ALBANIAN-BOYS :: Lajmet e Portalit-
Kërce tek: